Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

--:--

Řešení vody v novostavbě

Autor: Kristýna Zemanová
Datum: 17.02.2021 16:44
uživatel: 134178


Pěkný den,

Ráda bych vás někoho poprosila, jestli byste neporadil, jak řešit vodu v novostavbě. Budeme stavět na pozemku, kde už jedna stavba je. Chtěli jsme zachytávat dešťovku (bude hodně střech) a využívat na zalévání a splachování. K tomu bychom museli nechat vybudovat podzemní nádrž. Na pozemku je ale už studna, takže se jeví jako logické řešení se napojit pouze na studnu. A teď kámen úrazu- pozemek vždycky zachytával hodně vody, v létě při přívalových deštích je to tam jedna velká kaluž a ještě tam vede nějaká stará odnož říčky, kde se ta voda koncentruje a stéká. K tomu nám bylo řečeno, že určitě nerušit, nejlépe si udělat nějakou tůňku. No a teď co s tím. Mít studnu a nádrž na dešťovku a tunku mi už přijde hodně překombinované. Nicméně hledám nějaké finančně přijatelné řešení (vybudování i náklady na vodu) a zároveň takové, které by v nejlepším případě pomohlo podmáčenému pozemku nebo alespoň stav nezhoršilo.

Moc díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama