Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

--:--

Enormní nárust spotřeby energie

Autor: Jaroslav Juřica
Datum: 21.02.2021 10:53
uživatel: 134207


Dobrý den,
minulý týden jsme zjistili enormní nárust spotřeby energie.
Máme malý řadový dům (z obou stran přiléhající domy) o výměře cca 80m2, zateplen, nová eurookna, domek byl rekonstruován 2016 a osazen tepelným čeradlem NIBE SPLIT AMS10 voda-vzduch. Podle výpočtu topenáře byla odhadnuta spotřeba 4mWh/rok, což až do minulého roku +/- odpovídalo, spotřeba se pohybovala 3,6-3,8 mWh.
Nedávno jsme se jen náhodně koukli na elektroměr a zděsili se, když za tento rok, kdy ještě nemáme konečné vyúčtování za energie, vychází spotřeba na 8,7mWh/rok!
Jen krátce o historii provozu čerpadla. Na začátku byl snižován výkon z původně nastavených 40% výkonu na 26%, (topenář doporučoval při velikosti a charakteru domu již v návrhu výkon snížit na 25%). To jsme také udělali, tedy servisní technik, také z důvodu enormního hluku v radiátorech, kde se měnily dva, jedno hlasité krátké šumění a jedno tišší, ale soustavné šumění oceánu. I po snížení výkonu tam nějaké šumění zůstalo.... Bohužel jsme si museli zvyknout, oni ho tam prej neslyší!
Nicméně od počátku z čerpadla také vycházelo při přepínání ostré klapnutí jako ze spínací skříňky, což se děje několikrát do hodiny. Cca dubnu 2017 byl dle řádné reklamace měněn třícestný ventil. V 11/2019 byl opět měněn třícestný ventil, tentokráte jsme náklady na výměnu hradili, protože je záruka pouze na díly!? Údajně jich tam je více (2?) a prej byl měněn "ten druhý". Hluk v radiátorech mi přijde pocitově opět zvýšený ačkoli jsme nastavení neměnily, dokonce si stěžovaly i děti, několikrát nemohli usnout...
Přepínání ve vnitřní jednotce opět vydává tento zvuk: https://www.dropbox.com/s/q5igng1kvnli0kg/P%C5%99ep%C3%ADn%C3%A1n%C3%AD%20T%C4%8C.m4a?dl=0
V ložnici a dětském pokoji jsou termohlavice na 3, jinde jsou všechny termohlavice otevřeny na max.
Zajímal by mě názor třetích stran, co by mohlo způsobit jak na zvýšení nárustu spotřeby energie, tak další jmenované "pocity ze zvláštního provozu".

Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama