Nízkonapěťové rozvody pro LED svítidla

KP Kotra Pali @kotra.pali před 9 měsíci09.03.2021 09:06:00
Nízkonapěťové rozvody pro LED svítidla

Dobrý den,

chtěl bych v existujícím domě rozvést 24V pro nepřímé LED osvětlení (v rampách po obvodu místnosti u stropu). Budeme v domě ještě dělat rozvody rekuperace a místy budou různé kastlíky a snížené stropy, proto to vidím jako dobrou příležitost rozvést tím 24V v husích krcích a vyvést do místností přibližně v místech kde pak bude rampa.

Protože nechceme vyloženě vysekávat nové rozvody, jako ovládací prvek plánuji ZigBee: https://www.gledopto.eu/led-controller-z… který bude před každým individuálně ovládaným páskem (a skrz jiný ZigBee vypínač to skrz automatizaci půjde ovládat). Rád bych měl jeden zdroj (600W 24V) odkud pak povedu jednotlivé kabely pro jednotlivé pásky. Celkově to nebude k žádnému světlu od zdroje dále než 5 metrů, tak by to snad neměl být problém.

Je tohle rozumné/možné? Jsou v tom nějaké problémy? Předpokládám, že by to měl asi stejně raději zrevidovat elektrikář na místě, že?

Díky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.