Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zapáchají sprchový kanálek

Autor: Richard Czendlik
Datum: 21.03.2021 18:42
uživatel: 134384


Dobrý den, po rekonstrukci bytu (9. patro z 11) se potýkáme s problémem - zapáchající odpad přes sprchový kanálek, použili jsme tento https://www.koupelny-sen.cz/odtokovy-kanalek-nerez-tec-cerne-sklo-80cm. Bohužel se nám stává, že v kanálku xkrát za den "zabublá" a následně se line nesnesitelný zápach - toto se děje klidně i 5x za den, zápach pomine, jakmile kanálek zalijeme vodou. Co jsme pochopili, tak dochází k vysávání vody ze sifonu - instalatér přidal přivzdušňovací ventily, kam to šlo, ale nepomohlo to. Dokázal by nám někdo poradit, co by případně mohlo pomoct? Instalatér již na jakékoli opravy rezignoval, že na vině jsou svislé odpady v domě, které nemají dostatečnou kapacitu..Případně dokázal by nás někdo odkázat na nějakou firmu či doporučil, na koho se v takové případě můžeme obrátit, aby posoudil, zda jsou odpady v bytě správně provedeny a jak by bylo možné problém vyřešit? Stavební firma nás staví do pozice, že vše udělali správně a my bychom potřebovali nezávislé posouzení jiné strany...a hlavně uvedený problém nějak vyřešit. zápach je mnohdy nesnesitelný. Děkuji moc.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Josef Vavra
Datum: 21.03.2021 20:16 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 133727
reakce na ...
Přivzdušňovací ventil, např.
https://www.dvorak-karlik.cz/HT-privzdusnovaci-klapka-DN-50-40-d1737.htm
nefunguje, když je ve stoupačce přetlak.
Zkuste tento ventil vytáhnout a místo něj připevnit mikrotenový pytlík tak, aby se dal nafouknout.
Až přijde přetlak - v 11 patře vypustí vodu, nafoukne se pytlík a smrad nepronikne do bytu. Časem se zase pytlík sfoukne. Pár let to v provozu vydrží a mezi tím si (ne)najdete lepší řešení.
https://www.koupelny-sen.cz/odtokovy-kanalek-nerez-tec-cerne-sklo-80cm
Je odkaz bez tečky.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama