Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Přestavba bytového jádra - ytong & panel

Autor: pavel nový
Datum: 24.03.2021 10:48
uživatel: 132887


Dobrý den,
chystám se přestavovat bytové jádro. Jádro má a z jedné strany panelovou příčku, kterou bych rád ponechal a na to napojil ytong, který nahradí stávající umakart. Pokud se podaří sehnat stavební firma, nechám to jim. Nicméně počítám i s variantou, že si to budu muset udělat sám a prosím o radu.
Je potřeba ytong k panelu nějak kotvit aby pevně držel?
Bude nějaký problém při stavbě, když stěna, která ponese kuch.linku a skříňky bude z 10cm tvárnic a boční příčky, které podrží max umyvadlo a nějakou malou skříňku v koupelně, budou ze 7cm?
Pokud by se v budoucnu na 7cm příčky pověsily šňůry na prádlo - udrží ty tvárnice mokré prádlo nebo toto raději nedělat?
Je potřeba při této přestavbě řešit stavební úřad nebo statika (délka bude cca 2,5m a k tomu 2x 1,5m (příčka mezi WC a koupelnou a zadní stěna koupelny)?

Děkuji za případné rady, tipy.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama