Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

topná patrona do klimatizací

Autor: František Polášek
Datum: 03.04.2021 09:50
uživatel: 126314

Klimatizace vzduch-vzduch v režimu topení prý používá při nízkých teplotách kolem -20 stupňů topnou patronu několik kw, která pomáhá klimatizaci dál topit. Větrák bere 1kw a k tomu 1kw topná patrona, dohromady 2kw.
Zde si nejsem jistý protože o této záležitosti jsou jen málo srozumitelné zmínky. O výkonu topných patron u jednotlivých klimatizací se nikde nepíše. Je to bivalentní provoz
Uveďte mně prosím do obrazu.
Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
CVB Ventilátory09.04.2021 10:58
Pavel Wolf03.04.2021 10:32

Datum: 09.04.2021 10:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130306
reakce na ...
O topných patronách v klimatizacích (tepelné čerpadlo VZDUCH-VZDUCH) jsem nikdy neslyšel. Tento bivalentní zdroj se používá u tepelných čerpadel VZDUCH-VODA. Klimatizace v extrémních mrazech nemůže být schopna vytvořit teplo dle svých jmenovitých parametrů, ale pokud již při poptávce zmíníte váš požadavek na celoroční topení, může vám odborník výkon naddimenzovat tak, aby i v extrémních mrazech klimatizace topila na 100 % tepelných ztrát objektu. Jako bivalentní zdroj ke klimatizaci bych viděl krásný přímotop s termostatem a ventilátorem.

Autor: Pavel Wolf
Datum: 03.04.2021 10:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Co konkrétně chcete s tou 1 kW patronou ohřívat? Podle mně to je v tomto případě nesmysl. Předehřívá se vzduch při mrazech u rekuperace a brání tak zamrznutí.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama