Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

panther condens 25 KKO

Autor: Rastislav Kubalák
Datum: 05.04.2021 13:46
uživatel: 134447

Fotogalerie:

Zdravím Vás,
rád by som požiadal o radu, pravdepodobne mi bude treba vymeniť čerpadlo v kotly, pri poslednom probléme kotol vôbec nereagoval, nekúril, ani nehrial vodu, taktiež ani nevyhodilo žiadnu chybu, prišiel mi to pozrieť chlap zo servisu, ktorý dokopy nič neurobil, len šrobovákom pretočil pár krát čerpadlo, vypustil vodu zo systému, opäť sa voda napustila a bolo to všetko. po zapnutí všetko išlo ako malo, len bolo cítiť aj na dotyk, že čerpadlo tak kúsok trasie a má aj iný zvuk, chlap povedal, že mi bude treba vymeniť pravdepodobne čerpadlo, odvzdušnenie na čerpadle zatvoril (neviem, či to je správne, čítal som tu na fóre, žeby malo byť otvorené, je aj kus zanesené, pripájam foto).
dnes mi už vyskočila chyba F24, no po vypnutí a zapnutí kotla, všetko opäť funguje.
viem si tento problém odstrániť aj sám? nemám moc dobrý pocit z opravárov, ktorý nič neurobia a len nie malé peniaze si pýtajú.
vopred ďakujem za každú radu a tip.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jozef Homola05.04.2021 15:52
Rastislav Kubalák05.04.2021 15:11
Pavel Wolf05.04.2021 15:04
Rastislav Kubalák05.04.2021 13:51

Datum: 05.04.2021 13:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
pripájam spomínanú fotku

Autor: Pavel Wolf
Datum: 05.04.2021 15:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Odpojit z el. vypustit vodu, stačí jen z kotle. odpojit svorkovnici a povolit 4 šrouby.
https://www.dilynakotle.cz/protherm-cerpadlo-panther-condens-25kkz42_z15110/?gclid=CjwKCAjw6qqDBhB-EiwACBs6x4NeiHjNmJMZWJjKb4f9bi2intcX7PgRCxJ4-aaWnOBB3qhhopmuixoCFS0QAvD_BwE

Autor: Rastislav Kubalák
Datum: 05.04.2021 15:11 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
ďakujem za radu a link.
ten odvzdušňovák mám nechať celý čas zatvorený, nemám ho aj nejako prečistiť, lebo vidno, že je dosť zanesený.

Autor: Jozef Homola
Datum: 05.04.2021 15:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Zanešený je proto, že protékal. Odvzdušńovací ventil ma upustit pouze vzduch a ne vodu. Možná kdyby tam nebyl bylo by to lepší. Dříve u čerpadel odvzdušńovací ventily nebyly a možná to bylo lepší. Lepší než čistit tak jej rovnou vyměnit.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama