opěrná zeď- jak zasadit dům do terénu

Rubriky:

Reklama
Petr Čech @petr.cech958 před 3 roky06.04.2021 12:24:00
opěrná zeď- jak zasadit dům do terénu

Dobrý den! Rád bych se zeptal přítomných odborníků na radu ohledně zasazení hrubé stavby RD do terénu, přesněji řešení opěrné zdi a propojení "podzemní" části stavby s vrchním patrem na terénu...

Než popíši o co přesně jde, musím podotknout, že bohužel můj projektant, kterého bych jinak samozřejmě na vše poptal a konzultoval řešení a realizaci s ním, nedávno tragicky zemřel, takže musím pro radu jinam...

K samotné stavbě, spodní část domu (garáž a technické místnosti), je ve spodní části svahu (odtěžená skála), následně nad touto garáží a dále směrem doprava na terénu bude bytová jednotka.

Hrubou stavbu garáže mám prakticky vyzděnou, nyní řeším, jak provést správně "opěrnou" zeď mezi pravou vnější obvodovou stěnu garáže a původní terén (skála), a jak dále "napojit" základy vrchní části domu....

Uvažoval jsem tak, že paralelně se stěnou vyleji betonový monolit, který bude provázán armováním jak se základy spodní části budovy, tak výše pak se železobetonovou deskou vrhní části domu a stropem nad garáží.... Moje otázka zní, zda dát tuto betonovou "opěrnou" zeď co nejblíže k té obvodové cihlové zdi garáže, nebo ji naopak několik centimetrů odsadit a prostor mezi cihlovou zdí garáže a betonovou opěrnou stěnou vyplnit polystyrenem...? A pak také hlavně, kam přesně pak umístiti izolaci proti vodě- přímo na stěnu garáže?, na opěrnou zeď směrem k obvodové zdi?, na opěrnou zeď směrem k terénu?... A také, jak vyřešit propojení stropu garáže s deskou vrchní části domu tak aby se dohrmady utvořila jenda velká betonová deska o 200m2...

Doufám, že mi bude někdo ochoten pomoci v nastalé situaci a poradit, jak to správně vyřešit... Doplním, že nad garáží uvažuji strop porotherm s miako nosníky a vložkami...

Pro lepší představu o čem mluvím přikládám obrázky...

Děkuji předem za jakoukoliv fundovanou radu!

S pozdravem

Petr Čech

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.