Systémová deska podlahového topení položená přímo na I profilech stropu

Rubriky:

Reklama
ZD Zdeněk Dančák @zdenek.dancak před 3 roky06.04.2021 22:47:00
Systémová deska podlahového topení položená přímo na I profilech stropu

Dobrý den,
prosím o radu. Z důvodu nízké stavební výšky podlahy (celkem 8cm včetně krytiny) jsem nucen položit systémové desky podlahového topení přímo na I profily bez jakékoliv souvislé roznášecí vrstvy a bez tepelné izolace.

- Jedná se o klasický patkový hurdiskový strop v profilech IPN 160. Mezi I profily je škvárobeton. Dům 40let starý.
- Topení bude zalito anhydritem do celkové výšky cca 62mm tj. cca 42mm nad trubkami
- Unik tepla a hluku dolů mne netrápí, případně vyřeším dodatečnou izolací ze spodní strany stropu (jedná se o garáž, dílnu a chodbu)
- Současný zdroj tepla je kondenzační kotel (nyní netopím do radiátorů nikdy více jak 40°C), Podlahové topení bude mít navíc omezení teploty na zpátečce.

1) je taková pokládka možná?
2) Čím mám vysypat lokální nerovnosti ve škvárobetonu? Obyčejným Pískem bez cementu? Potěrák? Nebo nějaký chudý potěr? hlubší nerovnosti jak cca 1-2cm bych vyspravil lehkým betonem z Liaporu. Škvárobeton lze strouhat motykou a nevím čím zpevnit povrch abych jej zatřel například lepidlem.
3) Nebudou teplotním spádem trpět hurdisky, když se podlahové topení bude ohřívat v cyklech?
4) Mám nějak ošetřit povrch Iček?
5) Mám pod systémovou desku použít nějakou fólii?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.