Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Domácí vodárna

Autor: Tomáš ILLEK
Datum: 10.04.2021 20:33
uživatel: 113055

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s výběrem povrchové domácí vodárny (umístěna ve sklepě) pro čerpání vody ze studny (cca 7m) do přízemního domu. Jedná se o každodenní užití (trvale obáývaný rodinný dům) pouze na splachování WC, do pračky a do zahradních kohoutu na fasádě (užitková voda).
Pochopil jsem (po špatné zkušenosti s vodárnou Hecht), žeje třeba volit něco kvalitnějších než například na chalupu, kde se používá pár víkendů v roce.
Jsou tu extra levné značky (Hecht, Fieldman, Rivall, Einhell) co se dají sehnat už kolem od 2,5 tisíc, těm je asi lepší se vyhnout?
Pak jsou tu dle mého docela kvalitní značky, které ale nedělají primárně čerpadla (Metabo, Karcher) a pak jsou tu ty "lepší" jako Grundfos nebo Wilo ale třeba i Sigma, které jsou zase hodně drahé a pro mé účely myslím si zbytečné... A pak je tu spousta značek o kterých vůbec nevím, co si myslet (Elpumps, Easypump, Al-Ko...).
Moje představa je tak do 4 tisíc... Na co se při výběru zaměřit?)
Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Stanislav Vinklárek14.04.2021 10:50
Jozef Homola14.04.2021 09:50
Mirek Svejda14.04.2021 08:57
Ondřej Miňovský13.04.2021 23:48

Datum: 14.04.2021 10:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Sigmu Pumpy Hranice mám za humny a občas tam kupuji přes eshop + osobní odběr.
A pokud nechcete značkovou Sigmu Darling tak bych se nebál Sigmony - mám el. oběhové čerpadlo této "značky" a pracuje non-stop v okruhu topení již 3 roky.
https://www.sigmashop.cz/domaci-vodarny/

Autor: Mirek Svejda
Datum: 14.04.2021 08:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Nejsem sponzorem sigmy, ale jen jich v rodině několik provozujeme. Perfektní je snadná dostupnost náhradních dílů, velký výkon a spolehlivost.

Autor: Jozef Homola
Datum: 14.04.2021 09:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
https://www.datart.cz/vodarna-fieldmann-fvc-8510-ec.html?gclid=EAIaIQobChMIx_qElJ797wIVxbLVCh1uMAuxEAAYAiAAEgIQdvD_BwE
Nedokáži pochopit jak je možné za tuto cenu vyrobit elektromotor, čerpadlo a tlakovou nádobu a prodat se ziskem všech v řetězci prodeje.

Například Seifert v e-shopu prodává pouze elektromotor 0,75 kW 1f 230V za 3157 Kč.

Autor: Ondřej Miňovský
Datum: 13.04.2021 23:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131011
reakce na ...
Pane Illku,
provoz vodárny se sacím potrubím o výšce 7m je podle výrobců na hraně použitelnosti, podle mě je již za hranou. Čerpadlo se sáním (celkem bez ohledu na typ konstrukce) může dlouhodobě spolehlivě pracovat kolem výšky 4,5-5m. Moc konkrétních informací neuvádíte, ale z toho mála si troufám říct, že byste měl uvážit ponorná čerpadla. Je dostupných relativně dost výrobců abyste si vybral. Já bych na vašem místě volil vřetenové čerpadlo z řady SIGMA Nautila, které je u nás notoricky populární protože ho koupíte, strčíte do studně a nevíte o něm.
V kombinaci s vhodnou tlakovou nádobou (kterou možná již máte) a s tlakovým spínačem se vejdete do 15. tis. za materiál. Je to sice víc než uvádíte, ale podle mě za 4 tisíce pořídíte leda novou hlučnou vodárnu hecht kterou budete za 4 roky kupovat znovu. Když si koupíte sigmu, tak ji bude řešit nejdřív váš syn a vy si mezitím užijete to ticho.
Jo , a na co se zaměřit? Když si kupujete zařízení na delší dobu, zaměřil bych se na možnost servisu v čr (nebo alepoň EU), pro případ, že by to bylo potřeba. A pak je podle mě třeba hledět na materiálové provedení a celkovou složitost stroje. Renomé značky asi nehraje takovou roli (když "všeci kradnú" a patenty jsou jen cár papíru), ale samozřejmě platí, čím jednodušší stroj tím líp, čím méně exotických materiálů tím ještě lépe... Je potřeba si dát pozor na typ napájení a délky/způsob provedení napájecího kabelu.

Zdravím Vás,

O. Miňovský

PS: nejsem nijak sponzorován firmou sigma

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama