Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Interiérový kotel VERNER 13/10.1 případně 13/10.2 zadní přikládání

Autor: Lojza Levý
Datum: 13.04.2021 12:17
uživatel: 134503


Zdravím,

v současné době stavíme a řešíme zdroj topení. Naše představa byla teplovodní krbová vložka se zadním přikládáním. Avšak naše představy naražejí na to, že tyto krbové vložky mají příliš velký výkon - cca 15 kW, z toho do prostoru cca 5 kW. Celý náš dům má mít ztrátu 7-8 kW. Při hledání vhodného spotřebiče jsme narazili na interierové kotle Verner, které mají možnost zadního přikládání - to je pro nás zásadní podmínka, abychom nemuseli přikládat z obýváku.

Chtěl bych Vás poprosit o názor a praktické zkušenosti s interiérovými kotli Verner 13/10.1 případně 13/10.2. Tyto kotle nás zaujali výborným poměrem výkonu předávaného do vody a pouze minimem do prostoru. Na první pohled se pro nás jeví jako idealní řešení, avšak těžko se o nich shánějí informace. V Jižních Čechách, odkud jsme, se mi nepodařilo nalézt prodejce, který by měl kotel například vystavený. I jsem při pročítání diskuzí (většinou již celkem starých) našel, že firma nějak zkrachovala a výroba se přesunula atd. Takže vzhledem k tomu, že to není úplně malá investice, by mě zajímalo, jak to s firmou Verner doopravdy je.

Děkujeme za jakoukoli informaci hlavně z reálného provozu o výše uvedených spotřebičích.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 13.04.2021 12:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
http://www.kotle-verner.cz/o-nas/vyroba-kotlu-verner-spustena

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama