2 expanzní nádoby

Reklama
VV Víťa Víťa @vita.vita před 3 roky17.04.2021 12:11:00
2 expanzní nádoby

Dobrý den všem.
Hledal jsem,ale nenašel......proto se ptám.
Do mého topného okruhu se musela domontovat ještě jedna expanzní nádoba.
Původně byla jen jedna o objemu 80L,ale to bylo málo,proto se montovala ještě jedna o stejném objemu....nyní tedy 160L.
Jsou napojené na stejné místo,kdy se trubka k původní expanzce řízla a pomocí Tkusu připojila druhá.

Chci se zeptat,jaké tlaky v obou expanzních nádobách???
Mám dát stejný tlak v obou a nebo dát třeba jednu na 1 bar a druhou třeba na 1,3 bar v prázdném a vypuštěném stavu??
Ted to mám na 1bar a 1.3bar......a topnou vodu dotlakovanou na 1.2 bar za studena
Jde mi o to,že mi začavo zase dost rachotit čerpadlo v kotlovém okruhu....kavitace.Pokuď Regomat plně otevře zpátečku do kotle....rachot mizí.
Expanze je napojená mezi kotel a kotlové čerpadlo na zpátečce.

Při použití 1 expanzní nádoby to nerachotilo skoro vůbec...ale tlak šel až na 2.2 Bar.
Kotel je ve sklepě a máme přízemí a první patro......voda s akumulací cca 1300L.
Nyní se tlak zvedne tak o 0.4 Bar...na 1.7 bar,což je již paráda.
Takže mi jde pouze o tlaky v obou expanzních nádobach(systému).....aby se to nehádalo...a omezila se kavitace.
Kotel ATMOS dc25 s nyní již jen na pelety.
Do domu je řízený 3 cestný ventil pomocí regulace a termostatu v bytě...vše ESBE.
Poradí někdo,jak na správné tlaky???Díky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

113 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.