Měrná roční potřeba tepla na vytápění

Rubriky:

Reklama
Jiří Šuráň @jiri.suran před 3 roky19.04.2021 08:19:00
Měrná roční potřeba tepla na vytápění

Dobrý den,

budeme stavit RD.
Počítal jsem si tepelné ztráty a vychází mi cca 3,3.
Ale když se mrknu, kolik v té samé kalkulačce vychází měrná roční potřeba tepla, tak je tam hodnota cca kolem 30. Nějak nechápu, jak je možné se dostat na hodnotu pod 20 nebo až pod 15.
Chtěl bych využít dotace, ale nevím, zda je to v tomto případě vůbec reálné. Štítek PENB ještě nemáme, jsme ve fázi projektování. Momentálně řeším způsob vytápění. Bude to dost závislé na získání dotace. Pokud bychom dosáhli alespoň na B1, vzal bych tepelné čerpadlo vzduch / voda (máme malý pozemek na země / voda). Pokud na dotace nedosáhneme, vzal bych kondenzační kotel.

Mám 2 dotazy:
1) Stačí teplené čerpadlo vzduch / voda (s patronou) jako jediný zdroj pro dotaci B1 / B2?
2) Jsou níže uvedené hodnoty dostatečné pro B1 / B2?

Oblast Vsetín
Přízemí + 1 obytné podkroví (obdélník 10,5x8,5). Sedlová střecha s vikýřem. Okna otočena na J / JZ. V plánu máme předokenní žaluzie.
Zdivo U=0,11 plocha 180m2
Podlaha U=0,15 plocha 80m2
Střecha U=0,09 plocha 110m2
Okna U=0,73 a plocha 28m2
Dveře U=0,9 a plocha 4,5m2
Objem budovy cca 530m3.
Rekuperaci budeme mít s co nejvyšší účinností.

Mám pročteno skoro celé fórum, ale nedokážu najíst chybu ve výpočtu, proč není možné se dostat s měrnou roční potřebou tepla na vytápění pod 20 /15.
Moc děkuji za případné rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

8 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.