Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Rekonstrukce topení, elektřiny atd

Autor: Michaela Trůblová
Datum: 21.04.2021 11:57
uživatel: 134541


Dobrý den,
chceme koupit byt. Našli jsem jeden, který je pro nás ideální lokalitou, velikostí atd, ale je zde problém. Jedná se o řadový dům, který sloužil jako jedna bytová jednotka, ale bývalá rodina se nějak nepohodla a rozhodli se pro rozdělení na dva samostatné byty a jeden z nich prodali a nynější majitel ho prodává dál, ale je zde problém v tom, že všechny energie jsou společenské a to prostě nemůže dlouhodobě fungovat. Chtěli bychom vlastní elektroměr, vodoměr a hlavně vlastní plynový kotel. Nyní je možné topit tuhými pal.+ plyn z kotelny dole. Tak se chci zeptat, jak nejlépe a co možná nejméně nákladně tuto situaci vyřešit. Už jsem se ptala známého elektrikáře a podle něj elektrika+ elektroměr nebudou žádný extra problém a počítá s cenou cca 50 tisíc, ale to topení bude asi horší. Bude se prý muset sekat, natáhnout úplně nové trubky, topení, osazení kotle + bojler.. Nemá s tím někdo zkušenosti a nevíte jestli je to celé reálné a hlavně je možné se se vším vejít do +- 200 000??
Jsem úplný laik, ale snad jsem to popslala nějak srozumitelně. 😂 Děkuju za odpovědi

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Pavel Wolf
Datum: 23.04.2021 14:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
To záleží jak je byt velký a jak je situovaný.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama