Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Jaký materiál nad větrací přizdívku z cihel pod chodník

Autor: Pavel Novak
Datum: 29.04.2021 13:44
uživatel: 110712


Dobrý den do TZB,

před obvodovou zdí domu (cca. 70 cm síla obvodové zdi z cihel) do ulice máme cihlovou provětrávací-přizdívku. Přizdívka je do cca. 1,5 hloubky pod úroveň terénu, navrchu přeložená cihlami, cihly jsou postaveny podélně, stojí na své kratší – boční straně (viz. foto v odkaze), na cihlách byl násyp a asfalt

Město dělá nové chodníky, odstranili asfalt atd. a budou dávat dlažbu-kostky. Aby se jim tam kostky vešly, potřebujou ty horní – záklopové cihly odstranit a na místo nich navrhují instalovat roxory (ocelové betonářské tyče) a na ně L plech s antikorozním nátěrem. Na stávající cihly by se jim nevešla dlažba – kostky.

Nebudou ty ocelové tyče a plech fungovat jako tepelné mosty (přivádět vlhkost z pod chodníku do obvodové zdi) a vlastně narušovat smysl té provětrávací přizdívky z cihel podél obvodové zdi?

Případně jaký jiný stavební materiál do výše max. 5 cm by mohli místo příklopových cihel použít?

V odkaze situační fotografie.
https://ulozto.cz/tamhle/CoAzk3haheJV/name/Nahrano-29-4-2021-v-11-59-59?view=gallery#!ZGAvAQR2AzVlZ2RjMJAwAmWvLGSuASMXMJt3qTALqTD2oQyzBD==


Děkuji za odpovědi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama