Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Tepelné upravené dřevo - termo borovice/jasan

Autor: Filip Novák
Datum: 02.05.2021 20:27
uživatel: 117944

Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda máte někdo fasádu z tohoto materiálu a nebo zda ji má třeba nějaký váš soused a můžete zhodnotit, jak moc takové dřevo vydrží/nevydrží.
Nenašel jsem nějaké konkrétní údaje. Vždycky jen na kolik stupňů že se to ošetří, co se stane, co se zlepší, ale údaj o životnosti (jak bývá zvykem u tropických dřevin), to ne.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Švec06.05.2021 08:54
Filip Novák04.05.2021 09:19
Petr Švec04.05.2021 07:00
Filip Novák03.05.2021 22:10
Petr Švec03.05.2021 08:42

Datum: 03.05.2021 08:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119517
reakce na ...
https://www.prokom.cz/tepelne-upravene-drevo-thermowood/190-tepelne-upravene-drevo-thermowood-casto-kladene-otazky

Datum: 03.05.2021 22:10 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky za info, tohle jsem nějak přehlédl. Máte s tím nějaké zkušenosti? Nebo víte alespoň o nějaké stavbě ve svém okolí? Nějak mi nedá spát možnost dřevěné fasády. Modřín ale moc nevydrží, tropické dřeviny stojí mnohem víc a tak trochu se mi nelíbí jejich původ.

Autor: Petr Švec
Datum: 04.05.2021 07:00 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Z thermoborovice budu teď dělat terasu a obklad částečně zapuštěného bazénu. Ale plánuji použít olej na thermowood. (terasa bude dokonce zastřešená)... bratr má terasu z thermoborovice už pět let a je to super. Tvarově stálá a v létě se po tom krásně chodí (má malou tepelnou vodivost).
Ovšem s použitím na fasádě bohužel zkušenost nemám...
Určitě to bude dobrá volba...jestli Vám nevadí šedá patina... natírat to pravidelně olejem by bylo za trest. (i finančně)...

Datum: 04.05.2021 09:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Super díky moc. Já bych teda asi šel do prvního nátěru olejem a pak bych časem viděl, zda to ještě zopakuju a nebo ne.

Teď už zbývá rozhodnout A nebo B. B = cementotřískové desky :-)

Autor: Petr Švec
Datum: 06.05.2021 08:54 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A co třeba C? C=kombinace obojího? Desky na většinu plochy a např. mezi okny dřevo? Mnohde to vypadá skvěle a díky daleko menší ploše si to klidně tím olejem natřete ob rok...

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama