Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Napojení šachtového dna

Autor: Petr Vháněl
Datum: 02.05.2021 21:48
uživatel: 130871

Fotogalerie:

Hezký den,
řeším připojení na kanalizaci, pro připojení je nachystaná šachta, která má KG hrdlo 160. Já mám další revizní šachtu, která bude hned za domem a tato má z obou stan opět hrdla 160. Propojit to tak, že prostě u jedné trubky odříznu hrdlo a nechám na obou koncích dřík? Nevadí něčemu, že v jednom tom dnu bude trubka nasazená "naopak"?

Díky,
PV

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondřej Miňovský04.05.2021 16:05
Petr Vháněl04.05.2021 12:03
Ondřej Miňovský04.05.2021 10:51

Datum: 04.05.2021 10:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131011
reakce na ...
Pane Vháněli,

přesně tak se to dělá. Obyčejně se ale neodřezává hrdlo, ale použije se odříznutý dřík z trubky na druhém konci, která byla potřeba zkrátit. Postupujte od dolního konce, trubky si nejdřív rozložte vedle výkopu, abyste viděl jak vám to bude pasovat, tam uvidíte kolik budete potřebovat odříznout. Dejte si pozor na udržení sklonu min 2cm/m (3 jsou optimální) a nešetřete a kupte si za pár korun lubrikační pastu a nebudete u toho muset nadávat jako já.

S pozdravem, O. Miňovský

Autor: Petr Vháněl
Datum: 04.05.2021 12:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130871
reakce na ...
Děkuji za radu! Lubrikační pastu mám koupenou. Ještě se zeptám - bude stačit jen podsyp z písku pro tu šachtu? A dnes jsem zjistil, že šachta, na kterou se budu připojovat je mírně pootočena, budu se potřebovat dostat tak o 5 stupnů do boku - je tam vůle a nahnu to "silou"? Při 15 koleně bych se dostal zase moc jinam.

Ještě jednou díky,

PV

Autor: Ondřej Miňovský
Datum: 04.05.2021 16:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131011
reakce na ...
Podsyp z písku stačit bude, ale musíte ho řádně zhutnit, protože si to bude sedat. Jestli budete vršek šachty teprve pořizovat jděte do teleskopického systému, aby se to dalo eventuelně přizvednout kdyby si to sedalo moc. Poklop, pokud má být pochozí (pojízdný) musí být uložen na roznášecím prstenci, aby na tu šachtičku netlačil.

Doporučil bych vám promíchat písek s cementem, mírně zavlhčit (prostě hubený beton), nedávejte kamenivo. Palicí a dřevěným hranolem řádně zhutnit půdu kolem a pod šachtičkou a pak teprve šachtičku a budete ji tam mít nadosmrti.

Jestli potřebujete udělat oblouk jde to, ale počítejte, že tu trubku vyhnete tak 3-5 stupňů, takže na 5 počítejte raději dvě hrdla. Jestli tam nemáte moc místa můžete tu jednu trubku do oblouku zkrátit a zbylý dřík použijete právě k napojení té šachty. Nervěte to moc silou, někdy jsou trubky trochu ovalizované a pak se nechtějí moc povolit. Chce to jako se ženskou, musíte na to jít s citem.

Přeju hodně štěstí,

OMI

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama