Nesvítí UV zářivka v jezírkovém filtru

Reklama
RJ Radim Janů @radim.janu před 3 roky03.05.2021 21:22:00
Nesvítí UV zářivka v jezírkovém filtru

Vyměnil jsem v jezírkovém filtru původní, originální UV zářivku Grech 11W, která po loňské sezóně nesvítila za Philips TUV PL-S 11W. Filtr se chová vždy tak, že pískne, rozsvítí se červené kontrolní okénko na hlavě filtru a zhasne. Říkal jsem si, zda nová UV zářivka Philips není vadná a tak jsem zkusil druhou náhradní. Filtr se však chová stejně - UV zářivky nesvítí. Nakonec jsem pro vyzkoušení dal na místo UV zářivky 11W obyčejnou zářivku z lampičky. Filtr opět pískne na vteřinu se rozsvítí červeně kontrolní okénko na hlavě filtru a zhasne. Zářivka však svítí včetně toho, že z ní prosvítá světlo do kontrolního okénka.

Co z toho lze usoudit? Poslali mi z eshopu dvě vadné UV zářivky Philips, nebo je závada v elektronice filtru. Mohla elektronika filtru zničit UV zářivky a přitom obyčejná světelná zářivka svítí? Jde o to co reklamovat. Děkuji za odpovědi.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.