Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nesvítí UV zářivka v jezírkovém filtru

Autor: Radim Janů
Datum: 03.05.2021 21:22
uživatel: 134598


Vyměnil jsem v jezírkovém filtru původní, originální UV zářivku Grech 11W, která po loňské sezóně nesvítila za Philips TUV PL-S 11W. Filtr se chová vždy tak, že pískne, rozsvítí se červené kontrolní okénko na hlavě filtru a zhasne. Říkal jsem si, zda nová UV zářivka Philips není vadná a tak jsem zkusil druhou náhradní. Filtr se však chová stejně - UV zářivky nesvítí. Nakonec jsem pro vyzkoušení dal na místo UV zářivky 11W obyčejnou zářivku z lampičky. Filtr opět pískne na vteřinu se rozsvítí červeně kontrolní okénko na hlavě filtru a zhasne. Zářivka však svítí včetně toho, že z ní prosvítá světlo do kontrolního okénka.

Co z toho lze usoudit? Poslali mi z eshopu dvě vadné UV zářivky Philips, nebo je závada v elektronice filtru. Mohla elektronika filtru zničit UV zářivky a přitom obyčejná světelná zářivka svítí? Jde o to co reklamovat. Děkuji za odpovědi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama