Kobinace FVE + plyn. kotel pro ohřev TV

Rubriky:

Reklama
JR Jakub Rollinek @jakub.rollinek před 3 roky13.05.2021 22:40:00
Kobinace FVE + plyn. kotel pro ohřev TV

Dobrý den,

v rámci rekonstrukce domu jsem si nechal navrhnout topnou soustavu v RD (2 bytové jednotky, 6 lidí celkem). Projektant topení navrhl následující:
Kotel LUNA PLATINUM + 1.24
Bojler Dražice OKC 300 NTR/BP + topná jednotka TPK 210-12/6,6kW (napojeno na FVE s 4,05 kWp).
Topit se bude do 3 okruhů - radiátory + podlahovka.
Součástí FVE bude Wattrouter, tedy akumulace přebytků do zásobníku TV.

Co se mi moc nezdá, je návrh zásobníku. Musel by se trvale natápět plyn. kotlem na cca 40°C, pak by pro akumulaci přebytků z FVE zbylo nějakých 10 kWh. Také umístění topného hada dole mi nedává smysl.
Projektant moje úvahy komentoval, "že na to jdu moc vědecky".

Další varianta, tentokrát od projektanta FVE, byla použít kotel s malým integrovaným zásobníkem a velký zásobník nechat jen pro FVE. Toto řešení se mi také moc nepozdává, tuším problémy s kombinovaným kotlem.

Konečně k dotazu: Nechal bych 300l zásobník čistě pro FVE, za něj bych zařadil malý nepřímotopný ohřívač, např. OKC 100 NTR. Výhodu vidím v tom, že kotel by natápěl pouze těch 100 l vody, při odběru (v nejhorším případě, kdy by nebyla žádná teplá voda ve velkém zásobníku), by se voda ohřívala průběžně (podle dokumentace má had topný výkon 24 kW).

Chtěl bych se zeptat, zda vám připadá taková kombinace smysluplná. Díky za případné názory :)

Pozn.: Podle výpočtu zde: https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools vychází max. výroby FVE v červenci na 513 kWh/měsíc, v prosinci na 73 kWh/měs.

Další údaje:
TZ domu po rekonstrukci: 8,25 kW
FVE bez baterií.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

51 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.