Překlady nad dveřmi v příčce 65 mm

Rubriky:

Reklama
PK Petr Komínek @petr.kominek před 3 roky20.05.2021 14:33:00
Překlady nad dveřmi v příčce 65 mm

Zdravím a porosím o radu. V nenosné příčce z cihla Pk-CD 2 ne kant je třeba ze 2 stávajících dveří odstanit kovové zárubně (budou obložky) a 3. dveře nově vybourat. Nyný jsou jsou jen ty levé do chodby a pravé do špajzky (viz obr.). Mezi chodbou a špajzkou je také na kant Pk-CD 2 (na obr naznačeno čárkovaně). Chystám se vyřezat obě stávající kovové zárubně pryč + vyřezat otvor na 3. (prostřední) "dveře". Vznikne mi tak vlevo otvor na dveře široký 90 cm a vpravo otvor široký 160 cm na 2x 70 cm dveře + se dozdí cca 20 cm sloupek uprostřed pod překladem mezi 2 dveřma. Chci tam dát překlady délek 125 cm a 200 cm. Tedy např překlad 70/238/1250 a 2000. Ty nosné překlady 238mm mi přijdou jako zbytečně těžká kráva (35 kg/m) tak se ptám zda by nebyl plně dostačující překlad 11,5/7,1/125 a 200 (<20 kg / m). Ten 11,5 se dle datasheetu může v příčkách dávat na placato. Cihla Pk-CD 2 má ale rozměr 14 cm takže naprosto ideální by byl překlad 14,5/7,1/125 a 200. U něj ale v technickém listu není možnost uložení na šírku zmíněna. Co si o tom prosím myslíte? 238 vs 115 vs 145 mm překlad? Za mě si myslím že nejideálnější je ten 14,5 překlad na místo 1 šáru cihel - přesně to vychází že vybourám 1 řadu a spodek překladu by byl v optimální výšce pro obložky, tedy cca 202 cm od čisté nuly.

https://www.wienerberger.cz/content/dam/…

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

15 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.