Proč vadí lepení izolantu na buchty, ale vzduch u provětrávané fasády ne?

Reklama

Rubriky:

PR Petr Risadek @petr.risadek před 5 měsíci23.05.2021 08:05:00
Proč vadí lepení izolantu na buchty, ale vzduch u provětrávané fasády ne?

Dobrý den,
prosím berte toto jako čistě laický dotaz - v žádném případě neobhajuji první zmíněné. Jen bych rád porozuměl následujícímu:
Jestli je lepení na buchty špatné kvůli proudícímu vzduchu (někde je udáváno, že proudění "jen" snižuje účinnost zateplení, jinde uvádí vznik plísní a řas), v čem je řešení provětrávané bezkontaktní fasády odlišné, že stejný princip nevadí?
Podkladem pro mojí otázku je, že na domě máme správně lepenou i kotvenou vatu, pouze na části soklu, která je pískovcová a tedy bere si určitou vlhkost z podloží, firma lepila perimetr na buchty, prý aby pískovcový sokl nebyl hermeticky uzavřený (nad soklem je nová hydroizolace). Mezi soklem a ETICS domu nechaly cca 0,5 cm. Projektant námitky neměl. Tak bych tomu trochu chtěl porozumět..
Díky!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

17 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.