Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vodovodní přípojka dostatečný průměr?

Autor: Jan Kryštof
Datum: 23.05.2021 08:18
uživatel: 134691


Dobrý den, řeším rekonstrukci domu na ubytování o 8 pokojích s vlastní sprchou a WC. Aktuálně je dům připojen coulovou plastovou hadicí. Podle informací dohledaných na internetu bych měl mít potřebný průtok cca 1.6l/s. Ideální potrubí mi tedy při zachování rychlosti 2m/s vychází o průměru 40. Hlavní vodovod vede pod asfaltovou silnicí a řešit převrtání by bylo problematické. Od šachty povede potrubí přes zahradu o celkové délce 20m. Pomohu si nějak když do domu od vodoměru povedu 40 hadici a od hlavního potrubí k vodoměru zůstane coul? Popřípadě bude coulová hadice dostačující? Vodař říkal, že některé bytové domy jsou připojeny coulovou hadicí a bez problému, takže si myslí že by to mělo stačit. Děkuji za případné odpovědi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama