Ferroli Sunpellet P7 N - najoptimalnejsie nastavenie horaku

Reklama
LS Lukáš Spišiak @lukas.spisiak před 3 roky23.05.2021 14:29:00
Ferroli Sunpellet P7 N - najoptimalnejsie nastavenie horaku

Dobry den,

som majitelom kotla Ferroli a peletoveho horaku Ferroli Sunpellet P7 N zatial jednu vykurovaciu sezonu. Mam par otazok a vsimol som si, ze je tu par odbornikov, snad sa pripoja do diskusie.

Zacinal som s tvrdymi peletami a nastavenim servisneho technika. Problem je, ze zapalovat nevydrzal ani jednu vykurovaciu sezonu a moc sa mi tie tmave pelety nepacia. V navode som sa docital, ze horak je urceny na biele smrekove pelety:
https://www.ferrolislovakia.sk/fotky1647…

A take som nakoniec aj teraz kupil. Boli za lepsiu cenu a mam taky pocit, ze popol z nich je lepsi - lepsie horia.

Problem dalej je, ze podla slov technika by som si mal dat pre kazdy typ pelety dat nanovo nastavit parametre horaku. Viete mi poradit, ci to viem spravit aj sam, resp. ake su optimalne nastavenia tohto horaku na biele smrekove pelety s parametrami:

• Priemer 6mm
• Dĺžka 3,15 < L ≤ 40mm
• Vlhkosť ≤ 10%
• Popolnatosť ≤ 0,7%
• Mechanická pevnosť ≥ 98%
• Hustota 600 ≤ BD ≤ 750 kg/m3
• Výhrevnosť ≥16,5 MJ/kg

Dalsi problem je, ze som pozrel po 1 zime rost a vyzera takto ako prikladam fotky, je to OK podla vas? Na 2 miestach je uz prasknuty.

Prikladam aj fotku komina v kotolni, technik nam nedal ziadny regulator tahu z dovodu, ze to vraj nie je potrebne. Stretavam sa s chybou A01 pri rozkurovani, nie stale, ale objavi sa tam.

Takze zhrniem:
1) ake parametre horaku mam nastavit pre biele smrekove pelety?
2) je stav rostu primerany po 1 vykurovacej sezone?
3) preco mi vydrzal zapalovac iba 1 vykurovaciu sezonu?
4) mam sa pytat technika ja ten regulator tahu?

Dakujem Vam.

PS: pri ploche stareho nezatepleneho domu 150m2 + 150m2 dalsie podlazie som spalil za zimu 11 ton peliet s tym, ze vykurovana teplota bola 21 stupnov. Je to masaker, potrebujem aj toto nejako riesit a casom zateplit.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.