Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Drenáž kolem dřevěné chaty.

Autor: David Papay
Datum: 28.05.2021 14:17
uživatel: 134707


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5 obrázek č. 6
Dobrý den,
vlastním starou dřevěnou chatu s nedodělanou špatnou rekonstrukcí.
Chata leží pod svahem kde je hodně spodní vody.
V chtě je udělaná nová elektřina, špatná vodoinstalace vedená vrchem, nový sádrokarton se zateplením, který ale není to nijak odizolován proti spodní vlhkosti a podlaha začíná být extrémně vlhká.
Chata nemá betonové základy a dle osadníků jsou základy pouze z kolejových pražců.
Kolem chaty je nějaký starý odvodňovací systém který je už nefunkční a ucpaný, odzkoušeno očistěním a naléváním vody do takové malé revizní šachty.
Mám v plánu udělat kolem celé chaty 5x4,5m drenáž, hned vedle budu stavět na ztraceném bednění pergolu s dřevěnou podlahou a sedlovou střechou 3x4m kterou mi truhlář doporučil také odvodnit.
Ze střechy chaty svedu okapy obou stran do jednoho sudu.
Ze střechy pergoly bych to svedl asi přímo do té drenáže.

Můžete mi prosím poradit jak efektivně udělat a napojit drenáž v mém případě prosím? Jak hluboko kopat, jaký průměr drenážní trubice, jak a kde propojit drenáž pergoly a chaty. Zatím jsem se dočetl, že šířka na lopatu, na vnitří stranu se dává nopovka, na venkovní a dno geotextilie, pak tenká vrstva štěrku pro vyspádování na to hadici a zasypat zbytkem štěrku.
K tomu bude dělat i venkovní elektroinstalaci, nebude pak problém vedení kabelu pod chatou v chráničce dírou v nopovce?

Teprve se učím základy takže budu rád za každou radu.

Děkuji předem a zasílám fotky (fotky vnitřku jsou starší, kdy ještě podlaha byla suchá, vkládám protože jsou místnosti ještě prázdné).

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama