Podlahové topení - rekonstrukce v patře

Rubriky:

Reklama
MD Martin Des @martin.des385 před 3 roky31.05.2021 17:25:00
Podlahové topení - rekonstrukce v patře

Zdravím,
potřebovali bychom radu jakým způsobem instalovat podlahové topení v patře, protože nelze výrazně zvednout podlahu.
RD - zateplený - tepelné čerpadlo. V přízemí jsou vytápěné, obývané místnosti.

Aktuálně je podlaha tvořena shora:
2cm OSB deska
5cm betonový potěr
pod tím ještě vrstva škvárobetonu...

OSB deska půjde pryč v každém případě. Místo ní bude nahoře lamino nebo vinyl.

Aktuálně uvažované varianty jsou:
1) podlahové topení pro rekonstrukce, např. Renova, Spider, Minitec
- zde mám obavu z tepelné ztráty, když je pod PT rovnou betonový potěr bez polystyrenové telepelné izolace
- někdo mi říkal, že se nízké PT může v rozích zvedat. Je to možné?
- výrazně vyšší cena oproti klasickému PT, navíc obecně neznám nikoho kdo by to měl

2) klasické podlahové topení
- betonový potěr vyloupat (mohlo by to jít dobře), na škvárobeton položit něco málo polystyrenu, na to fólii, klasické hadice a anhydrit
- dá se dát i nižší vrstva anhydritu než 5cm? Četl jsem, že existují i nějaké speciální směsi, kde se toho dá nalít i méně.
- tato varianta má mnohem vyšší pracnost, navíc by se do toho muselo mnohem více kopnout

- ALTERNATIVA: neloupat ten potěr a dát rovnou na něj klasické PT bez polystyrenu, tím se prakticky dostaneme se na úplný limit o kolik cm to lze zvednout (+ hmotnost navíc toho všeho by se mi moc nelíbila)

3) Jiné nápady?

Děkuji za jakékoliv "zkušené" postřehy/rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.