Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Lepené odpadní potrubí PVC a flexi napojení umyvadla

Autor: Martin Blaha
Datum: 01.06.2021 13:48
uživatel: 111583


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den,

pod umyvadlem mi bývalý majitel připravil lepený útvar viz. přiložené foto. Chtěl bych nějakým způsobem dosáhnout toho mít potrubí ze zdi zakončené hrdlem HT a mít možnost vyměnit flexi odpadní trubku za jinou, nejlépe ne-flexi. Bohužel současná flexi je vlepená do (asi) PVC potrubí.

Nejrychlejší a nejméně bolestné je dle mě uříznout vlepené flexi těsně u límce (límec pryč) a nasunout přesuvku 40mm a tímto vytvořit rozebiratelný spoj, ovšem nelíbí se mi jednak, že spoj bude "proti vodě" a jednak že část k nasunutí je příliš krátká.

Druhá varianta je též uříznout flexi těsně za límcem (límec pryč) a na bílou trubku nalepit 40mm HT přesuvku s uříznutým límcem pro gumové těsnění na jedné straně. Použil bych lepidlo CEYS - Special Plastik na obtížné plasty (lepí jak PVC tak Polypropylen) https://ceys.cz/produkty/lepidla/specialni-lepidla/special-plastik-na-obtizne-plasty/ Ale takového experimentování se celkem bojím

Co dalšího (neinvazivního) by s tím šlo dělat?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama