Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Hlubinné čerpado a krabice na rozběh

Autor: Pinďa
Datum: 06.06.2021 12:25
uživatel: 131536


Ahoj,
Dělaly se nové rozvody elektřiny ve starém domě a já bych potřeboval znovu zapojit hlubinné čerpadlo - jednofázové. Zkoušel jsem ho připojit kabelem napřímo (mám před domem i přípravu 3fáze), a čerpadlo po připojení nefungovalo - nemám s tim zkušenost - pak mi došlo, že na domě je stará krabice EHS T1, která možná sloužila pro rozběh čerpadla. Zatím to chci asi připojit bez tlakového spínače. Moje otázka zní, zda mi tu krabici na rozběh vzhledem k jejímu stáří zapojí elektrikář nebo mám hledat někoho kdo se zabývá přímo čerpadly? Bude nutné měnit rozběhovou krabici?
Také je samozřejmě možné, že hlubinné čerpadlo již nefunguje, jeho přesný typ nemám a původní majitel typ nedohledal, fungovalo na denní bázi ještě před rokem a půl na starých rozvodech.. Jaký byste volili postip? Kdyby měl někdo nějaký typ na profesionála k čerpadlům kolem Hradce Králové budu rád.
Díky za info Pinďa

Foto krabice:
https://share.getcloudapp.com/2NuqAQKD
https://share.getcloudapp.com/z8uOw9ve

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Josef Vavra06.06.2021 14:45
Mirek Svejda06.06.2021 14:20

Příspěvky
Autor: Josef Vavra
Datum: 06.06.2021 14:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 133727
reakce na ...
Zkuste se zeptat na
https://www.edb.cz/firma-1336380-smes-slovakia-nitra
Snad je to ta správná firma.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 06.06.2021 14:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Kdo ví, zda to patří k tomu čerpadlu. Na internetu jsem k tomu nenašel žádný návod. Prakticky jistě to nejde použít pro nová čerpadla. Používá se motorový jistič plus tlakový spínač + vytovnávací nádrž nebo presscontrol. V obou případech je do krabice přivedena tlaková voda. V každém případě je zřejmě nutné čerpadlo vytáhnout a zjistit typ čerpadla.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama