Uložení překladu (I profilu) nad garážovými vraty

Reklama

Rubriky:

JS Jan Svoboda @jan.svoboda401

před měsícem

Uložení překladu (I profilu) nad garážovými vraty

Dobrý den, stavím garáž a jsem ve fázi, kdy mám dávat překlad tvořený ze dvou profilů I 180 v délce 6 metrů (světlost otvoru 5,25m). Nikdy jsem ocelové nosníky neosazoval, a tak nechci udělat chybu v jejich osazení. V projektu mám I profily vloženy do u věncovek a ty následně zality betonem. Dost dobře si nedokážu představit jak do těch věncovek a mezi I profily ten beton dostanu. Navíc budu muset ze všeho nejdřív ty věncovky nějakým způsobem nad otvorem podepřít....
A tak si říkám, zda neexistuje nějaká jinší (lepší) varianta. Například vyhnout se úplně věncovkám a položit profily rovnou na zdivo - jenže potom jak - srazit je k sobě a svařit, nebo snad dát je do krajů zdiva a vzniklou mezeru zašalovat a vylít? Jak to potom srovnat a omítnout?
Děkuji za jakoukoliv reakci a třeba i radu, jak se to na stavbách provádí.

Honza Svoboda

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.