dostatecny vykon TČ vzduch-voda 8kw ?

Reklama
MV Martin Vitr @martin.vitr před 3 roky14.06.2021 22:57:00
dostatecny vykon TČ vzduch-voda 8kw ?

Dobry den,

vybiram TČ vzduch-voda pro topení a ohřev TUV a překvapilo mě jak různorodě to firmy dimenzují.

Mám z PENB zprávy vypočtenou tep. ztrátu domu na 8kw při -15C (to zhruba odpovida ve velkych mrazech elektrokotel opravdu ukazuje kolem 8kw). Pro ohřev TUV mam 2.2kw spiralu v 200L bojleru. V PENB se uvazuje teplota 20C my bychom meli radi dum v zime vytapeny tak na 23C. Radiatory nizkoobjemove dvoudeskove KORADO (na 45C v pohode pracuji behem zimy). 4 osoby, dum stale obyvan a velmi dobre akumuluje teplo (10let stary dum, vsechno keram cihly, zateplen, hodne oken, vse bouzel dvouskla)

1. prodejce nabízí :
bojler 300L, akumulacni nadoba 200L, TČ 8.2kw kde pro A-7/W35 deklaruje 6kw vykonu, COP 2.7

2. prodejce :
bojler 180L, akumulacni nadoba 50L, TČ 12kw kde pro A-7/W35 deklaruje 9kw topného výkonu, COP 2.8

3. prodejce :
bojler 250L, akumulacka 100L, TČ 7.5kw kde pro A-7/W35 uvádí stále 7.5kw topného výkonu, COP 3.4 ...o nekolik dni pozdeji po diskuzich mi volal prodejce ze by mozna bylo lepsi pouzit TČ v 10kw verzi !

---

Jak mi muze ten prvni prodejce nabizet cerpadlo ktere v minus sedmi dela 6kw v nominalnim vykonu a pro A-7/W45 to bude samozrejme o chlup horsi a pro vetsi mrazy pojede el. patrona. Sice tam je velka akumulacni nadoba, ale intuitivne si rikam aby se nespinal bivalentni ohrev prilis brzo a prilis casto, co myslite ?

Druhy prodejce sazi na naddimenzovany vykon TC takze mi dava 'jen' 180L bojler - ok chapu tuhle strategii, nevim zda je nejvice efektivni (financne rozhodne ne ;) )

Treti prodejce s 7.5kw pro A-7/W35 to se mi zda relativne rozumne navrzene ale fascinovalo me jak mi zavolali nasledne ze mozna 10kw verze by byla lepsi...

Jak byste to dimenzovali vy pro stredneteplotni parametry tj. voda 45C az 55C ?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

26 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.