Usazení překladu v 15 cm silné zdi

Reklama

Rubriky:

PK Pavel Kos @pavel.kos120

před měsícem

Usazení překladu v 15 cm silné zdi

Dobrý den.
Prosím o radu zkušené stavebníky nebo stavaře v tomto problému. Rekonstruuji dům, ve kterém jsou překlady pro 80 cm široké dveře osazeny podstatně níž, než je v současnosti obvyklé pro vyráběné zárubně. potřebuji překlad usadit výš, aby bylo možné následně osadit 70 cm široké obložkové zárubně. Jedná se o cihelnou zeď 15 cm. Malta mezi cihlami je z roku 1935 velmi malé pevnosti. Nad překladem je asi 1 metr zdiva a strop chodby nad touto zdí je z dutých cihel s ocelovou výztuží zalitou betonem. Jak lze zajistit zbytek zdiva během vysekání otvoru pro nový překlad až do sazení nového překladu, aby se zbytek zdiva neutrhnul a nespadnul. Zatím jsem v diskusích řešení tohoto problému nenašel. Děkuji za pomoc.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.