SDK předstěna před vlhké zdivo

Reklama
ZB Zuzana Bílková @zuzana.bilkova

před 3 měsíci

SDK předstěna před vlhké zdivo

Dobrý den,
prosím o radu ohledně instalace sádrokartonové předstěny před vlhké zdivo o tloušťce 80 cm (podřezání není možné, základy jsou kamenné, zdivo smíšené - stavba z roku cca 1910). Jedná se o obvodové zdivo a jedna stěna sousedí s nevytápěnou garáží.
Provedli jsme větrací otvory ve zdech - cca 20 cm nad podlahou s 50 cm odstupy a při stropu v rozích stěn. Teď bychom chtěli provézt instalaci SDK předstěny na rastry. Doporučujete použít zelené SDK desky? Jsou zelené desky impregnované také ze zadní strany? Jak je to s instalací parozábrany? Měla by být vložena? Jedná se mi spíše o to, jestli by parozábrana ochránila SDK proti případné vlhkosti ze zdi a tvorbě plísní? Nebo raději nechat prostor mezi zdí a SDK deskami maximálně odvětraný a porozábranu nevkládat? Je potřeba původní zdivo ošetřit nějakým nástřikem proti plísním? Děkuji za radu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.