Varianty FVE s dotací NZE - PROSÍM o radu

Rubriky:

Reklama
TM Tomáš Macoun @tomas.macoun před 3 roky27.06.2021 17:22:00
Varianty FVE s dotací NZE - PROSÍM o radu

Dobrý den, druhým rokem řeším možnost instalace FVE na náš RD s využitím dotace a jako laik jsem posbíral dostatek nabídek od standardních poskytovatelů a musím se rozhodnout. Mám i nějaký přehled/souhrn nabídek a chtěl bych Vás požádat o radu.

Parametry domu:
- střecha RD s orientací na JZ, jedna velká a dostatečná plocha (pod ní ovšem vlnitý eternit - řeším výměnu krytiny pod panely), sklon cca 40 st., viz fotka - plán umístit panely vlevo nahoru
- tarif D45d (přímotop), aktuálně vytápíme celý dům dřevem/dřev. briketami + je hotová příprava na plyn. kotel k temperování (zatím neinstalován)
- roční spotřeba cca 5,3 MWh, aktuálně od 01/2021 u Bohemia Energy, dříve eON, distribuční oblast ČEZ
- 1x obojživelný bojler 150L Dražice na TUV již v domě (v zimě ohříván z topení, v létě elektřinou)

Mé požadavky:
- FVE s ukládáním přebytků do baterií - pak do TUV (2. bojler 3f 160L - je nás 5 a děti rostou) - pak ..?
- hybridní systém + 3fázový 10 kW střídač s co největším využitím na 1 fázi
- nízké provozní náklady střídače (co nejnižší spotřeba ve standby)
- wattrouter pro přebytky do TUV
- funkce záložního zdroje (přepnutí do...) v případě výpadku elektřiny alespoň na několika zásuvkách (hybridní systém)
- rozšiřitelnost do budoucna (o baterie i panely) + příprava zásuvky k nabíjení elektromobilu (zatím nemám)
- prodej přebytků mě moc nezajímá jako priorita

? - má smysl k panelům na této střeše dodávat optimizéry?
? - bývá/je součástí nabídek standardně MPPT regulátor, nebo je to něco přídavného?

Nabídky mám od ČEZ, S-POWER, SOLIDSUN, SUNFIN, RWT, SOLARINVEST ATP. - různé střídače, různé panely, baterie.. apod.

Mám to v tabulce vč. cen apod. případně.

Poradíte? Děkuji moc za rychlost, odpovím obratem.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.