výměna sacího potruby studny (problém)

Reklama
VJ Vojtěch Jelínek @vojtech.jelinek před 3 roky01.07.2021 12:27:00
výměna sacího potruby studny (problém)

Vážení,
aktuálně mi nefunguje vodárna: čerpadlo (Sigma SVA 32 3° se šňůrovou ucpávkou u Darlingu 100-3) nenasaje vodu ani při zavodnění (tzn. zalití sacího potrubí zátkou). Odsaje cca 10 l vody ze sacího potrubí, kde vznikne podtlak (nevím, zda dostatečný), ale vodu ze studny nenasaje.
Měl jsem podezření na zablokovaný sací koš, ale to se nepotvrdilo (již po výměně vč. svislé pozink trubky ve studni). Nyní mne napadají tři možnosti:

1) ucpaná/zarostlá trubka mezi studní a čerpadlem (6/4" 15 m zemí + 5 m sklep);

2) netěsnost trubky mezi studní a čerpadlem (15 m zemí?)

3) netěsnost ucpávky čerpadla.

K tomu:
V případě 1) a s ohledem na mechaniku kapalin nevín, kde by se tam vzduch vzal.
V případě 2) by bylo nasátí vzduchu "logické", ale pak by tam neměl držet podtlak, který (zdá se mi) vydrží v potrubí dost dlouho. Zkusím vymyslet, jak potrubí natlakovat.
V případě 3) by ucpávky při přílišné vůli odkapávali, což se neděje a podle konzultace u Sigmy je to nepravděpodobné.

Tedy tápu. Pokud máte jakýkoli nápad, jak něco potvrdit nebo vyloučit, případně na co nezapomenout při realizaci, budu rád. Žádný nápad není hloupý.
Jistě chápete, že kopání nového potrubí (15 m 1,20-1,30 m hluboko) odkládám ...

Pokud by došlo na kopání, jak utěsnit průchod základy + skružemi? Stačí vodotěs?

Žádám o věcnou diskusi k tématu.
Hezký den všem.
Vojtěch Jelínek

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

17 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.