Připojení TUV a podlahovky k TČ

Reklama
MN Michal nA @michal.na

před 3 týdny

Připojení TUV a podlahovky k TČ

Zdravím všechny odporníky!

Za týden mi mají dělat omítky a mě vypekl instalatér (odjel na prodloužený víkend), který měl zítra přijít a názorně mi vysvětlit, jak se propojí TČ s TUV a podlahovkou. Vzhledem k tomu, že se kromě spojení podlahových rozdělovačů v jednotlivých patrech bude zbytek tahat podlahou, tak bych se na to mohl vykašlat a udělat dopojení po omítkách, ale proč sekat nové omítky, když je tady tolik lidí, co tomu rozumí a snad mi poradí :)

Situace je následující:
TČ je umístěno v samostatné místnosti, zásobník TUV technické místnosti, kde je i hlavní přívod vody. Rozdělovače podlahovky jsou v v komorách na uprostřed domu (přízemí a patro).

Nakreslil jsem si přibližné schéma, jak si to zapojení představuju. V technické místnosti umístím 4 roháčky:

- první pro vstup studené vody do zásobníku a druhý pro výstup teplé vody ze zásobníku
- třetí roháček bude pro topný okruh (na schématu označený písmenem B) a čtvrtý pro zpátečku (na schématu písmeno A)

Pak spojím rozdělovače podlahovky pomocí t-kusů a zpátečku z podlahovky připojím na zpátečku ze zásobníku (opět pomocí T kusu) a vyvedu pod TČ (písmeno F) opět zakončím roháčkem.

Zbývá mi topná teplá do zásobníku a teplá topná do rozdělovačů. Obě tyhle trubky vyvedu pomocí roháčků pod TČ (písmena D, E). Na ně se připojí směšovací ventil, který pošle topnou vodu podle teploty bud do zásobníku nebo do rozdělovačů.

Je to tak správně? Co jsem koukal na netu, tak většina má pod TČ vyvedeny jen dvě trubky, ale mě to vychází na tři. Kde je v mém schématu chyba?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější reakce

45 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.