Vodomer nataci bez odberu vody

Reklama
AS Andrea Slavikova @andrea.slavikova před 3 roky03.07.2021 11:13:00
Vodomer nataci bez odberu vody

Dobry den. Cetla jsem par diskuzi, ale neda mi to a musim se zeptat taktez.
Nedavno mi protekalo WC - Geberit. Doslo k vycisteni strev a odstraneni vodniho kamene.
Presto jsem mela pocit, ze dochazi k nataceni vody, aniz by dochazelo k odberu.
V noci jsem tedy, pro jistotu, vypnula privod vody do wc, vyfotila si stav a rano si vyfotila stav take.
V prubehu cca 7 hodin, doslo na vodomeru k narustu o 3 litry.
Pozorovala jsem v prubehu dopoledne budik (zenner) a videla, ze se to male kolecko kazdych cca 20 minut posune, o cca 2-3 desetinky. Behem dopoledne mi tak spotreba vidy vzrostla o 4 litry, aniz bych ji pouzila.
Mame vodarnu pro celou bytovku, voda je pouze studena a ohriva se v bojleru.
Nikde, bei oko, nic nevidim.
Nicmene, pokud pocitam spravne, muze nekde dochazet k uniku vody v rozmezi 12-20 litru denne a to by se projevilo na zdi, nebo? Pripadne za jak dlouho?
Je tento jev normalni nebo mam radeji volat instalatera? O vikendech mam vodu zapnutou, v tydnu, kdy jsem v praci, ji pro jistotu, po tom protekajicim wc, vypinam.
Jelikoz jsem posledni byt a v patre, nerada bych poskodila sousedy pode mnou a pripadne rozkopavala cely byt.
Da se nejakym nenasilnym zpusobem zjistit, zda dochazi ke skrytemu uniku vody? Bohuzel, byt jsem koupila a nevim, kudy vedou trubky, jake jsou apod. Meridlo je v provozu od 2013, byt koupeny 2019.
Plus prisla nejaka zprava z SVJ, ze je problem s expanznimi nadobami v nasi vodarne a dochazi k vypadkum nejake ridici techniky willo. Muze to spolu souviset?
Pokud ne, jste schopni mi, prosim, doporucit postup a pripadne kontakty, abych predchazela problemum?

Dekuji mnohokrat!!!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

28 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.