Diskuse ke článku: Nekvalita jako funkce ztráty informací

Autor článku: Ing. Jaroslav Synek, Katedra technologie staveb, Stavební fakulta ČVUT v Praze
Plné znění článku: Nekvalita jako funkce ztráty informací
Anotace článku: Příspěvek se zabývá významem informací, jejich zpracování a ztrát v průběhu výstavbového projektu, pro výslednou kvalitu staveb. Uvádí statistiky příčin poruch, ztrátové funkce a možná východiska.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Předmět: Konečně !
Autor: Jiří Ráž
Datum: 02.12.2016 10:34 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100809
reakce na ...
Odborně vysoce erudovaný článek odhaluje známou pravdu. Je-li špatně projekt, je špatně všechno a žádné dodatečné postupy to už napraví.
Platí to zvláště pro dva obory, které je potřebné do systému BIM začlenit. Stavební tepelnou fyziku a vytápění. Žádný jiný produkt neovlivňuje celkové náklady na bydlení více. Správný projekt je přínosem pro uživatele (investora), zhotovitele i projektanta samotného. V oboru vytápění to znamená řešit nejen hydraulické, ale hlavně termické parametry a energetickou účinnost vytápění.
Autorovi je potřebné poděkovat za jedno z nejdůležitějších témat ve stavebnictví.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánu