Jak dodělat vyměněná okna?

Rubriky:

Reklama
DP David Papay @david.papay před 3 roky13.07.2021 15:04:00
Jak dodělat vyměněná okna?

Dobrý den,
mám dřevěnou chatu, kde předchozí majitel měnil okna (viz foto) a chtěl bych opravit omítku a přidat parapety.
Jedná se o okna šíře 95 a 68 cm (měřeno od konce rámů).
Zatím jsem natřel obnažené desky penetrací a omítku chci opravit flexibilním lepidlem co mi známý doporučil.
Okna nejsou vsazená do hloubky.
Chata není vodorovná a okna také ne, ale do roviny mají blíže, tím pádem vychází okenní rámy zhruba 0,5-1,5 cm pod úrovní omítky dole a 0,5-1cm nad úrovní omítky nahoře.
Podle toho usuzuji že budu muset dát nějakou ochranu proti dešti nahoru nad okno.

Můžete mi prosím poradit jakou ochranu vybrat nad okno a jaký parapet pod okno když vlastně nemá na čem sedět a bude se muset být připevněn k chatě? Parapet bude sloužit jen proti dešti aby nezatékalo pod omítku, né na odkládaní věcí, takže bude stačit i velmi úzký.

Potřebuji prosím i poradit zda nejprve namontovat parapety nebo opravit omítku.
Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.