Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Nové evropské limity pro emise a látky znečišťující ovzduší

Autor článku: Ing. Vladimír Stupavský, redakce
Plné znění článku: Nové evropské limity pro emise a látky znečišťující ovzduší
Anotace článku: Evropský parlament schválil 23. listopadu 2016 nové limity pro vybrané emise a látky znečišťující ovzduší. Pro členské státy z toho vyplývají nové závazky ke snížení některých emisí ve 2 krocích - od roku 2020 a od roku 2030. První kontroly dodržování nových limitů se budou vyhodnocovat k roku 2025.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re (2): NesmyslPetr Much30.11.2016 16:45
Re: Velká dobaOndrej Fiser29.11.2016 15:06
Re: Velká dobaRadim Polášek29.11.2016 13:00
Re: NesmyslJiří Zilvar29.11.2016 09:37
NesmyslPetr Much29.11.2016 07:23
Velká dobaVladimír Křen29.11.2016 06:48

Příspěvky
Předmět: Nesmysl
Autor: Petr Much
Datum: 29.11.2016 07:23 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123057
reakce na ...
Snad EU co nejdříve padne, protože z ní lezou akorát nesmysly.
Je sice hezký, že se vymýšlí stále nové a přísnější limity pro vše možné, ale jaksi ve chvíli, kdy se současně na EU trh pouští zboží ze zemí, kde tyto limity neřeší, je přínos pro životní prostředí nulový a pro ekonomiku EU dokonce ztrátový. Jenže to by museli v Bruselu myslet, což je nereálné

Předmět: Re: Nesmysl
Autor: Jiří Zilvar
Datum: 29.11.2016 09:37 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 120411
reakce na ...
A není to zboží ze třetích zemí homologované nebo certifikované pro evropský trh?

Předmět: Re (2): Nesmysl
Autor: Petr Much
Datum: 30.11.2016 16:45 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 123057
reakce na ...
1) u části zboží bych o homologaci/certifikaci silně pochyboval, když se při náhodném rozboru zjistí, co vše za toxické příměsi (v civilizovaném světě dávno zakázané) výrobky obsahují
2) homologace neříká nic o čistotě výroby, resp. vlivu na životní prostředí při výrobě

Předmět: Velká doba
Autor: Vladimír Křen
Datum: 29.11.2016 06:48 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Je opravdu velká doba. Na jedné straně se píše o 4000000 zemřelých z důvodu zvýšených emisí a na druhé straně se nic nepíše o nutném vymírání populace která vlastně nebude mít co dělat. Vše spěje k zákazu spalování fosilních paliv v domácích kotlích - přijatelná náhrada není. Podle některých tzv. expertů je možná náhrada tepelnými čerpadly. Tepelná čerpadla mají jednu nevýhodu že je zde velké opotřebení to znamená nutnost v kratší době než je doba obvyklá pro životnost běžného spalovacího zařízení celkem drahé zařízení měnit. Pro masívní nárůst počtu tepelných čerpadel není dimenzována el. soustava.
Další bude zákaz prodeje nových automobilů se spalovacím motorem přitom elektromobil potřebuje elektřinu která se musí vyrobit tak že doprava jako taková je též velmi omezená. Představa že el. mobily budou nabíjet solárními systémy je taky mimo. Auto potřebuji přes den a v noci žádný solár nic nedá.
Poslední je průmyslová výroba. Ta se také bez el. energie neobejde.
Kouzelné je srovnání Česka s Německem jaký je poměr větrných elektráren. Větrná elektrárna potřebuje stálý vítr který zpravidla fouká v rovinách (u nás prakticky nejsou) nebo na kopcích kde možná trochu víc fouká ale ne stále.
Tak že když zde bude naše výroba potlačena nebude zde možná vlastní výroba tak jaké jsou další možnosti než vyhynutí. Opravdu zářná perspektiva.

Předmět: Re: Velká doba
Autor: Radim Polášek
Datum: 29.11.2016 13:00 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 110015
reakce na ...
Taky v Německu si díky podstatně vyšší kupní síle mohou dovolit osvobodit jejich průmyslové podniky s vyšší spotřebou elektřiny od ekologických poplatků a prevést všechny tyto poplatky na spotřebu elektřiny německých občanů. A i přesto němci stále Energiwene podporují.
Zatímco u nás to není možné nebo se to kvůli ztrátě voličských hlasů nedělá. Proto jsou naše české podniky, třeba proti německým, konkurenčně znevýhodněny ekologickými přípalatky za energii, což si na druhé straně firmy vynahrazují například udržováním co nejnižší úrovně mezd.
Díky kterým je tady nízká kupní síla.

Předmět: Re: Velká doba
Autor: Ondrej Fiser
Datum: 29.11.2016 15:06 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 118610
reakce na ...
Na rozdíl od Němců, my naše jaderné elektrárny neodstavujeme. Takže elektřiny máme docela dost. Větrné elektrárny u nás nepokvetou, protože tu nefouká. Jedinej problém našeho energetického mixu je, že cca polovinu tvoří parní elektrárny. Vznešený název pro uhelné... Ale na tom by se dalo zapracovat. Jádro je dobrá cesta. A nemyslím tím jen a pouze štěpení izotopu uranu. Dá se postavit i množivý reaktor pro přepracovaní již vyhořelého paliva ze současných dvou štěpných elektráren a časem snad i nějaká ta fúze bude schůdná. Je to ale běh na dlouhou trať.

V tepelném čerpadle se nejvíce opotřebovává kompresor. Ale to není zas až tak drahá součástka (20-30 tis. včetně práce)! A s životností nad 15 let se dostává na úroveň životnosti levnějšího kotle na tuhá paliva.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama