Asfaltové šindele na novostavbu bungalovu - složitá střecha

Rubriky:

Reklama
PD Pavel D @pavel.d před 2 roky28.08.2021 14:00:36
Asfaltové šindele na novostavbu bungalovu - složitá střecha

Dobrý den, nadhodím tady ještě poslední téma, co mě aktuálně k baráku zajímá, a pak už dám na tomhle fóru na chvíli pokoj :)
Dotaz zní: Jsou nějaké objektivní mínusy moderních asfaltových šindelů, ve srovnání např. s klasickou keramikou?
Mám na mysli výrobce jako Iko, Gutta, nevím kdo ještě.
Jde mi o skutečné slabiny, ne o zažité představy jako "to se hodí spíše na přístavky a zahradní domky".
Zvažuji tuhle krytinu proto, že se mně pohledově docela líbí, asi více než keramika nebo beton (i kidyž tohle pohledové hledisko není dominantní).
Barák bude protáhlý bungalov 226 m2 zastavěné, 188 užitné plochy, se sklony střechy 15-17 stupňů.
Střecha nestandardně složená ze 3 stanových, které se částečně protínají.
A to je druhý důvod, proč o této krytině uvažuji, totiž že na střeše bude mnoho nároží a úžlabí, které střechu z klasické krytiny výrazně prodraží (jsem byl varován). U šindelů (pokud vím) se třeba nároží dělají ze základních prvků, žádné hřebenáče atd.
Díky předem za reakce.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.