Moderní jednopatrový dům

Rubriky:

Reklama
JK Jan K @jnyy před 2 roky02.09.2021 21:30:16
Moderní jednopatrový dům

Zdravím,

mám kousek od Brna pozemek a zrovna řeším, co za dům nechat postavit, podle místního regulativu a vyjádření stavebního úřadu můžu postavit dům s 1NP s valbovou, sedlovou nebo rovnou střechou.

Vždycky se mi líbily domy s prosklenou fasádou, ale často slýchám, že tenhle typ domů je nákladný jak na výstavbu, tak energeticky. Mám tip na architektku, která by dům navrhla včetně projektové dokumentace, ale ještě než se na ni obrátím, rád bych byl v obraze, co vlastně můžu chtít a zároveň se vleze do mého rozpočtu, dokázal by mi někdo prosím vysvetlit následující? :

- co u těchto domů je nákladnější oproti jiným zděným stavbám / drevostavbám?
- je možné, aby tento typ domu byl pasivní?
- jakým způsobem je/může být konstruována střecha - vybetonovaný strop / střecha jako u dřevostavem s krovem?
- je vůbec tenhle typ domu vhodný do našich končin?
- na kolik reálně mohou okna vyjít třeba za 1m?

V příloze posílám styl domu, který mám na mysli, jen by šlo o něco skromnějšího.

Díky.

Jan

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.