Vita Solar s.r.o. - reference/zkušenosti

Rubriky:

LB L. Baader @lukas.baader298 před 4 měsíci16.09.2021 07:46:36
Vita Solar s.r.o. - reference/zkušenosti

Dobrý den,
máte někdo vlastní zkušenost nebo informace o této firmě?
vitasolar.cz

Líbí se mi počet cyklů akumulátoru (běžně 4-6 tisíc).

Nic jsem o firmě nenašel. Datum vzniku je 2010, takže to nejsou žádní nováčci. Jen mě trochu děsí jejich účetní uzávěrka se ziskem cca 12 tisíc. https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-de…

Pokud by nikdo neměl reference, tak by mě zajímal názor na použité značky panelů a akumulátoru:

solární panely mono SUNTECH 545 Wp half cell (mají záruku 25 let na pokles výkonu a 12 let na mechanické poškození)
akumulátor SMILE-HV-T10 8.2 kWh modular (STORION T10 má záruku na baterie 10 let)
asymetrický tří fázový hybridní měnič o výkonu 10.000 W (maximální instalovaný výkon 16.000 W)
K baterii uvádějí: vysoký počet nabíjecích cyklů - 10.000 cyklů při 90 % využití baterie(jaro-podzim). Světový standart u LIFEPO4 baterií je dnes minimálně 8.000 - 10.000 cyklů, počet cyklů je základní parametr který hovoří o životnosti baterie.

Jako výhody uvádějí například:
využitelnost baterie - jaro-podzim 90 %, zima 70-80 %(podle stavu nabití) - instalovaná kapacita baterie není využitelná, jestliže mám instalovanou kapacitu u našeho řešení 8,2 kWh je využitelná kapacita 7,4 kWh, u jiných baterií například PYLONTECH je již od výroby maximální využitelná kapacita 80-70 %(dáno zárukou výrobce), tzn. pokud máte instalovanou kapacitu 9 kWh, je využitelná kapacita 6,3 kWh. S takovouto kapacitou baterii ucyklujete.

díky dálkové správě se jednou za rok provádí update BMS a EMS v závislosti na aktuálním SOC(stavu nabití) baterie, což má zásadní vliv na životnost uložiště - skládaným systémům takto dělat update nelze

budoucí rozšířitelnost systému - FV panely až do 16 kWp, kapacita baterie 50 kWH!!!( skládané systémy je již po roce problém doplnit - různé napětí na článcích)

prosumer function - momentálně v ČR nedostupná funkce, nicméně se zapracovává do legislativy(cca 2022), ALPHA ESS je v tomto nadčasová, budete moct obchodovat s el. energií. V systému je osazeno PLC(malý průmyslový počítač), které ovládá vybíjení a nabíjení baterie(neplést s BMS) a budete se tak moci účastnit tzv. "chytrých sítí"

peak shaving - vyhlazení odběrových špiček

Děkuji za informace.

Upraveno administrátorem před 4 měsíci
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.