Rekonstrukce podlahy - trámová se záklopem - srovnání

Rubriky:

Reklama
MA Martin @martin002 před 2 roky19.09.2021 18:58:19
Rekonstrukce podlahy - trámová se záklopem - srovnání

Dobrý den všem,
mám v kuchyni trámovou podlahu s podsypem, nyní zaklopeno, plus dřevotříska z minula.
Nyní se dělá komplet rekonstrukce. Hledám vhodnou suchou cestu.
Nyní mi podlaha na 4,5 metrech "ujíždí" 3cm. Takže pouze položení nových desek nepřichází v úvahu.
Viděl jsem tu někde, že někdo odkryl záklop a dosypal, do roviny Liapor.
Ale: Na trámech cca 20x20 jsou pouze přibité trámky max 5x5, na tom fošny přes sebe a zasypáno škvárou. Škváru bych nechtěl vyhazovat. Ale pokud přisypu liapor po odklopení , dám dvě roznášecí vrstvy 2x15 OSB PD. Pak hobra, nebo vinil s kročejovkou.
Bude takováto skladba v pořádku? Na 1/3 plochy bude stát kuchyňská linka. Chtěl bych dosílit i srovnání výšky podlahy vůči další místnosti.
Ještě se budou srovnávat dvě zdi Rigips Stabilem a snižovat strop na 2,6m od finální podlahy.
Při zjišťování vhodnosti použití Liaporu jsem četl, že bych se měl vyhnout použití "kulatých" podsypových materiálů. Nevím jestli to není jen marketingový tah.

Děkuji za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.