Střídač SERMATEC SMT-10K-TL-TH

Reklama

Rubriky:

JG Jan Gajdusek @jaga před 5 dny13.10.2021 16:29:08
Střídač SERMATEC SMT-10K-TL-TH

Rozhodl jsem se založit toto vlákno z důvodu kontaktu na ty, kteří mají stejný střídač a asi stejné problémy jako já. No a taky proto, že doufám, že je zde ve fóru spousta šikovných a chytrých lidí, kteří dokáží poradit. K věci.
Sestavu FVE (4,1 kWp , baterie Pylontech 12 kW a výše uvedený střídač) mám v provozu od 28.4.2021. Ale až v srpnu jsem se zděsil nad červencovou fakturou za elektřinu. A začal jsem pátrat. Pecka přišla proto, že jsem v červenci odblokoval naplno možnost exportu do sítě a nechal tak celý měsíc. Následovala spousta čtení manuálů, fór a chytání informací od lidí zatím s nehmatatelným výsledkem. Zatím si neví rady ani dodavatel technologie. O co jde je vidět z přiložené tabulky. Zásadní nesrovnalost mezi evidencí výroby a spotřeby elektřiny mezi čítači FVE a 4Q elektroměrem E.onu. Po probdělých večerech jsem přišel na to, že jde o matematickou závislost, kterou lze vyjádřit takto : ""Množství zbytečně nakupované energie ze sítě se rovná rozdílu v evidenci dodaného množství mezi evidencí FVE a evidencí E.onem. Příklad : V červenci bylo dle evidence FVE exportováno 107 kWh a dle evidence E.onu 300 kWh. Rozdíl v evidencích činí 193 kWh, které byby zbytečně nakoupeny od E.onu. T potvrzuje i rozdíl mezi evidencí nakoupené energie mezi FVE (100 kWh) a E.onem ( 299 kWh). Sám jsem si navrhl odměnu cigaretku a panáka.
Chytrej se podívá a vidí to hned, já musel dlouho přemýšlet a pátrat. E.on již provedl kontrolu elektroměru a neshledal chybu. Dodavatel technologie FVE provedl též kontrolu a neshledal chybu. Tolik současný stav. Za případné rady budu neskonale vděčný, panáky ještě po síti posílat nejdou....

P.S. Hybridní střídač je od začátku nastaven v asymetrickém režimu a v současnosti je zakázána dodávka do sítě.
Ještě přikládám pár grafů z jednoho červencového dne.

Upraveno autorem před 4 dny
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem

Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.