Prestavba klimi na ohrev vody v bojleri

Rubriky:

Reklama
PU Pavol Urbanik @pavol.urbanik před 2 roky17.10.2021 21:54:54
Prestavba klimi na ohrev vody v bojleri

Zdravím expertov na TZB info, nevime kde tent príspevok dať ale týka sa ohrevu vody tak asi sem.

Prosím vás riešim ohrev TUV. NA kúrenie používame Nordlnie 9,5kW spokojnosť. NA ohrev TUV používame klasický bojler Dražice.

Pred dvomi rokmi som na TČ aj na bojler nahodil elektromer a vidím že ohrev vody je najväčší spotrebič v dome.
Rozhodol som sa ho vymeniť z niečo efektívnejšie. JE možnosť vymeniť bojler za nádobu kde by som TČ aj ohrieval vodu ale to nechcem chcem ho nechať len na kúrenie.
Rozhodnutie padlo na bojler s TČ ale deleným systémom - ako Sinclair SWH-35ERA2 + SWH-200DE. Cena sa ale šplhá k 50 tisícom aj s montážou.

Môj dotaz: nejde niektorá klima od Sincliar použiť na tento systém? Miesto sweepu ktorý sa štandartne používa pri prestavbe by som použil medeného hada namotaného na plásťnádoby bojleru. Mám jeden bojler na ktorom by som to mohol aplikovať. V podstate by šlo len o vonkajšiu jednotku + medené potrubie omotané o kovovú nádobu v bojleri. Tak to má aj Sinclair original. Výkon originálu je 3.8kW pri príkone 0.8 kW.

Ja by som vzal obyč bojler odstránil plášť , izoláciu, omotal ho medeným potrubím (bude nutné to omotať na tesno prípadne by som použil špeciálnu teplovodivú pastu aby bol prechod tepla z medeného potrubia na bojler čo najlepší)- vrátil izoláciu ... .

Je prosím vás niekto s MS kraja kto by mi s tým pomohol a ktorú jednotku by ste mi doporučili na túto prestavbu. Keby táto jednotka nestíhala dokážem si pomôcť špirálou ktorú v bojelri zachovám.

Díky za pomoc a typy. Pavol

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.