Jaké zvolit topení?

Rubriky:

LN Lukáš Neliba @lukas.neliba před 3 měsíci19.10.2021 10:35:53
Jaké zvolit topení?

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu, jak by jste řešili vytápění u tohoto domu.

Větší (160m2 vytápěné plochy) jednopatrový nezateplený dům o tepelných ztrátách cca 10kW. Topení přes radiátory. Primární topení by mělo být řešeno dřevem-zplyňovací kotel na dřevo nebo krb s vložkou. Rád bych ale ještě našel další variantu, jak vytopit dům v přechodném období jaro podzim, abych nemusel začít topit dřevem každý den od září až do dubna. V případě akumulačních nádrží, jak často topíte v těchto dnech vzhledem k velikosti akumulační nádrži?

Přemýšlel jsem o tepelném čerpadle, ale pořizovací cena je moc velká na to, aby to pokrývalo topení jen v přechodném období a topit TČ celou zimu mi ekonomicky připadá drahé vzhledem k rostoucí ceně elektřiny. Soláry jsou na tom podobně. Jak by jste to řešili?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

27 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.