§11a odst. 5 energetického zákona - prolongace a odstoupení při neinformování o změnách cen

Rubriky:

Reklama
LJ Libor Junek @libor.junek587 před 2 roky19.10.2021 17:41:21
§11a odst. 5 energetického zákona - prolongace a odstoupení při neinformování o změnách cen

Dobrý den, není mi úplně jasné, jak si ohlídat cenu při automatické dvouleté prolongaci, která nastává v sudé roky 10.9., když dodavatel mění ceny a neinfomuje mě.

Konkrétně: aktuálně mám třetí prolongaci a cenu VT 1549 a NT 1239 za MWh, prolongace bude 10.9.2022 a teď od 25.9.2021 zvyšují na 2459 VZ a 1899 NT, týká se nových smluv, dodatků a prolongací od 25.9.2021. Mohu za těchto okolností do 25.12.2021 odstoupit (pokud to tedy vůbec cenově má smysl)? Když to neudělám a oni už cenu nezmění, spadnu od 10.9.2022 do těch nových cen (a když ji změní např. v 05.2022 a neodstoupím tak i do vyšších). Díky za reakce.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

6 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.