Protherm RAY 6kW - spinanie rele

Reklama
RD Roman Darovec @septimor před 2 roky25.10.2021 10:18:04
Protherm RAY 6kW - spinanie rele

Zdravim. Mam v 2 izbovom byte nainstalovane podlahove vykurovanie, ktore je vyhrievane elektrokotlom Protherm Ray s vykonom 6 kW. Elektrokotol je riadeny izbovym termostatom Protherm Thermolink P ( je umiestneny v obyvacke ) so snimacom vonkajsej teploty. Elektrokotol po zapnuti vykurovania neustale prepina cez rele vykurovacie spiraly, je to az rusive, pricom sa teplota vykurovacej vody neustale meni, ako keby regulator kotla nevedel teplotu vyregulovat na pozadovanu teplotu , ktoru urci bytovy termostat. Chapem, ze kotol ma obmedzenu regulaciu len siestimi urovnami vykonu (sest spiral po 1kW), ale aby teplota skakala v rozmedzi desiatich stupnov, pricom kotol spina chaoticky spiraly, to sa mi nejako nezda. Zacne napriklad na troch spiralach, vyhreje vodu na dajme tomu 37 stupnov (maximalna teplota vykurovacej vody je nastavena v servisnom menu na 45 stupnov), potom vypne dve spiraly, hned v zapati nahodi styri atd. Nieje v tom ziadny system, takto nema sancu uregulovat teplotu vykurovacej vody. Servisny technik, ktory kotol montoval a spustal mi tvrdi, ze je to normalny stav a funguju tak vsetky kotle, ktore v danej bytovke instaloval, aj ked susedia tvrdia nieco ine. Vraj termostat neustale posiela do kotla cez eBUS meniacu sa teplotu vykurovacej vody a preto to tak robi, co mi nieje moc jasne, kedze parametre ako vonkajsia teplota, pozadovana teplota a skutocna teplota v izbe sa az tak rychlo nemenia. Skusal som cez izbovy termostat dat automaticku detekciu vykurovacej krivky, potom manualne nastavit vykurovaciu krivku, potom som este aj vypol funkciu izboveho termostatu (vtedy termostat berie len teplotu z vonkajsieho snimaca) a nic. Chova sa to rovnako pri vsetkych nastaveniach. Takymto sposobom tie rele dlho nevydrzia, podla datasheetu maju normu cca 30000 zopnuti pri plnom vykone. Je to podla vas normalne? Dakujem pekne za odpovede.

Upraveno autorem před 2 roky
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

28 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.