TČ nebo kondenzační plynový kotel

Rubriky:

Reklama
MP Michal Pešata @michal.pesata794 před 2 roky27.10.2021 16:04:26
TČ nebo kondenzační plynový kotel

Dobrý den,

Zvažuji, zda se vyplatí výměna stávajícího topného systému a přechod na něco novějšího výhodnějšího.

V součastnosti mám vytápění podlahovkou - drát do betonu (akumulace tepla) sazba D26d (je to však cca 30 let staré) - nemám žádné radiátory.

Zvažuji tepelné čerpadlo nebo kondeznační plynový kotel (nemám přípojku - na hraně pozemku je; komín mám asi by stačil)

Stávající barák: patrová řadovka (částečně odskočená) podlahová plocha cca 150 m (80 + 70), většina z plynosilikátu cca 40 cm. Okna plast, trojskla, dveře to samé. Strop patra zateplen cca 30 cm. Podsklepeno. Strop sklepa cca 10 cm polystyrenu.

Stávající spotřeba na topení je cca 13 - 15 MWh v NT.

Je mi jasné, že bez nových radiátorů to asi nepujde (podlahovku tu asi neudelam).

V příloze posílám info z enegro štítku bodovy( ale byl počítán před výměnou oken a zateplením podlahy a stropu.

Dík moc za jakoukoliv reakci (uvítám i odhady řešení a jejich ekonomické výhody či nevýhody (stačí odhady v kWh

Michal

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.