Boční odtah u digestoře

Reklama

Rubriky:

FJ František Janoš @frantisek.janos před 4 týdny30.10.2021 10:21:29
Boční odtah u digestoře

Poprosil bych o radu odborníka na ventilaci nebo bych uvítal něčí praktickou zkušenost. Ve starším rekonstruovaném domě je v tlusté obvodové zdi otvor pro odtah průměr 15 cm udělán trochu nešťastně, osa je ve výšce pouze 163 cm od podlahy, délka potrubí od boční hrany digestoře po vyústění ven je cca 210 cm. Při předpokládané výšce kuchyňské linky 91 cm a doporučené vzdálenosti spodní hrany digestoře od pracovní desky by u klasického řešení s odtahem nahoru, kolenem a vodorovným potrubím by bylo třeba vysekat nový otvor o dost výše, což je vzhledem k situaci dost komplikované a chtěl bych se tomu vyhnout. Při použití bočního odtahu by to v případě elektrické varné desky (vzdálenost spodní hrany digestoře zavěšené na skříňce od desky 65 cm) zhruba vycházelo, u plynové desky (vzdálenost spodní hrany digestoře od desky 75 cm) by bylo třeba nějakým mezikusem s malým úhlem o něco snížit. Bude ale boční odtah s vodorovnou trubkou buďto úplně rovnou nebo o trochu sníženou fungovat oproti hornímu odtahu dobře ? Ten pracuje asi trochu jako komín, na druhou stranu v kolenu které tam musí být v přechodu na vodorovné potrubí dochází k nezanedbatelným ztrátám. Kuchyně je malá, cca 320 x 210 x 265 cm takže by měla asi stačit i nějaká obyčejná levnější digestoř s menším výkonem.

Upraveno autorem před 29 dny
Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.