Vzdálené řízení kotle Protherm Ray KE

Rubriky:

Reklama
HP Honza Pulpan @kilgore před 2 roky16.11.2021 17:22:11
Vzdálené řízení kotle Protherm Ray KE

Dobrý den,

rád bych si zde nechal od někoho poradit s řízením vytápění na chalupě (starý kamenný dům). Rekonstrukce, která brzy začne, je plánována následovně:
- podlahové teplovodní topení v celém přízemí
- větší radiátor v místnosti v podkroví (pojede asi na stejnou tedy nižší teplotu jako podlahové topení)
- kotel Protherm Ray 14KE, řízení venkovním čidlem a ekvitermní křivkou
- jednotlivé zóny podlahového topení ovládané termoelektrickými pohony
- (nejen) topení řízené přes Home Assitant

Nechci nic komplikovaného, jen bych rád vše byl schopen spínat i na dálku, protože je to chalupa kde víc nejsme než jsme. Postupně jsem došel k tomu, že mi stačí 3 módy provozu:
1. topím - řízení ekvitermní křivkou, maximálně ručně vypínám některou ze zón, v které nepotřebuji několik dní topit
2. temperování domu - když není nikdo přítomen, není třeba topit, ale dům by nemusel "vymrznout" - na tohle počítám půjde použít protizamrzávací systém kotle, který topí na 8-10C
3. vše vypnuto - přes léto

Otázka je, zda by šlo nějak tyto 3 módy provozu přepínat vzdáleně z Home Assitenta. Moc jsem k tomu nenašel, snad jen adaptér na eBus a nastavovat přes něj. To se mi ale zdá docela neprobádané a moc informací k tomu není.

Napadlo mě, jestli by nestačilo kotel přepínat mezi módy "topím" a "temperování" pomocí připojení prostorového termostatu. Tedy když nechám přes termostat vypnutý, pojede v protizamrzávacím režimu? A naopak, když bude zapnutý, bude fungovat podle ekvitermní křivky? Máte s tím někdo zkušenosti?

Předem děkuji za reakci.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

18 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.